BALIKESİR MARMARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

24 KASIM  ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
24 KASIM  ÖĞRETMENLER GÜNÜ

 

 

Öğretmenler olarak tüm şikayetlerimizin, sancılarınızın ve zorlukların; dünyaya zihnini açmış, meraklı gözler karşısında yok olup gittiğini biliriz. Bunu sağlayan duygu, hiçbir maddi imkanla açıklanamaz. Sizler idealist, çalışkan ve fedakar bir şekilde çalıştıkça aziz milletimiz birlik ve beraberlik içinde daha da güçlü bir duruma gelecektir. Biz öğretmenlerin temel gayesi, taze dimağları evrensel değerlerin ışığında üretken, idealist, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.


       Asırlardır bu topraklarda güçlü devletler kurup mutlu ve huzur içinde yaşamışsak bunun asıl mimarlarının, sevgi dilini kullanan, gençlerin ufuklarını açan hoşgörü ve birlikte yaşama duygusunu aşılayan öğretmenlerimiz olduğunu çok iyi biliyoruz. Öğretmenliğin sabır isteyen, emek isteyen bir meslek olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir öğretmenlik. Bu bilinçte olduğumuz için her öğretmen bizim için çok değerlidir. Bizler ´Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür´ diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu şuurla geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık aleminin kandilleri siz değerli öğretmenlerimizle Marmara ilçesine, ülkemize iyi bireyler yetiştirmek için çalışacağız. Sizlerin huzurlu, mutlu ve şevkle çalışmanız için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Milli Eğitim Müdürü olarak sadece bugün değil her gün yanınızda olduğumu, sizlerin destekçisi olduğumu bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize Cenabı Hak´tan rahmet diliyorum. Emekliye ayrılmış öğretmenlerimize, mesleğe yeni atanan genç arkadaşlarıma ve tüm eğitim camiasına sonsuz başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Bu kutlu mesleğin tüm mensuplarının Öğretmenler Günü´nü en içten dileklerimle kutluyorum.                              

     

                                                                                                                                                                                                                                                Osman YAVUZ      

                                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

YENİ MAH. 22 EYLÜL CAD. NO67/A MARMARA BALIKESİR - 0(266) 885 5470

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.