BALIKESİR MARMARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Projesi Okuma Saati Etkinlikleri Kapsamında Güner Yavuz Anaokulu Ziyareti.

BENGİ Projesi  Okuma Saati Etkinlikleri Kapsamında Güner Yavuz Anaokulu Ziyareti.

        Kaymakamımız Mehmet TUNÇ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman YAVUZ, Balıkesir Valimiz Sayın Ersin YAZICI önderliğinde il genelinde yürütülen BENGİ Projesi  Okuma Etkinlikleri kapsamında Güner Yavuz Anaokulunu ziyaret etti. ,  SYDV Müdürü Gaye DEDELEROĞLU ve Saraylar İlkokulu ve Ortaokulu Müdür ve Müdür Yardımcıları, idareci öğretmen öğrenci ve velilerin katılımıyla okuma etkinliğinde bir araya gelen Kaymakamımız minik öğrencilerimize hikaye okudu.

        Kaymakamımız Velilerimize  ”Çocuklar okuma-yazmayı öğrenmeden kitap okuyamazlar. Ama kitap okuma daha doğrusu kitap sevgisi çok küçükken kazandırılır. Bebeklik döneminde bile yaşlarına uygun bez kitaplar vardır. Okul öncesi dönemde çocuklar kitap içindeki resimlere bakarak hikayeyi anlamaya çalışırlar. Bu nedenle resimli kitaplar küçük çocuklarımız için çok faydalıdır. bu yaş grubundaki çocuklarımıza kitapları sevdirebilmenin en uygun yöntemi görseli fazla anlamayı kolaylaştıracak hikaye kitaplarının okunmasıdır. Böylece hayal dünyaları gelişecek ve yaşamı kavramaları çabuklaşacaktır. Dolayısıyla küçük yaşlardan itibaren kitap sevgisini kazandırmak amacıyla onlara hikayeler okumalıyız. Küçüklerin kitap sevgilerinin oluşmasında büyüklere örneklik teşkil edecek davranışlar içerisinde bulunmaları çok önemlidir çünkü "Ağaç yaşken eğilir" atasözünü hatırlatarak düşüncelerini ifade etti.


04-05-201704-05-201704-05-201704-05-201704-05-2017

YENİ MAH. 22 EYLÜL CAD. NO67/A MARMARA BALIKESİR - 0(266) 885 5470

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.