BALIKESİR MARMARA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SPORDA YETENEK 10´LA GELECEK"

“Sporda Yetenek 10´la Gelecek” Projesi işbirliği protokolü Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü, Karesi Kaymakamlığı, Altıeylül Kaymakamlığı, Karesi Belediye Başkanlığı, Altıeylül Belediye Başkanlığı, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalandı. 
"SPORDA YETENEK 10´LA GELECEK"

           Yapılan protokol kapsamında 16/01/2017 Tarihinde İlçemiz Okul Müdürleri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri ile toplantı düzenleyerek bir araya gelen Kaymakamımız Sayın Mehmet TUNÇ;  Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli, hep beraber özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız."  Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. " bu yönde bir başarının gelmesi için okul müdürlerimiz ve beden eğitimi öğretmenlerimize çok büyük görevler düşmektedir. Ortaya çıkarabileceğimiz, keşfedeceğimiz her bir yetenek ülkemizin uluslararası alanda sportif olarak temsili açısından çok önemlidir. Elbetteki bütün öğrencileri gözlemleyip onlara bu fırsatı yaratacağız ancak özellikle spor yapma imkanı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptıracağız. “dedi. Planlamanın yapılarak projenin protokol ortakları ile gerekli koordinasyonun sağlamakı ve imkanları en üst seviyede değerlendirmek gerekiyor dedi ve toplantıya katılanlara teşekkür etti.

 

 

 

 16-01-201816-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

YENİ MAH. 22 EYLÜL CAD. NO67/A MARMARA BALIKESİR - 0(266) 885 5470

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.